jazzygar18p8132p jazzygar18p8132p
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

which is cheaper 6x8 tiles for 1.29 or 4x4 tiles for .99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2018
- 48 = 1.29

- 16 = .99

16 × 3 = 48
 
3 × 0.99 = 2.97

That equals:

48 = 1.29

48 = 2.97

The cheaper one is 6×8 tiles for $1.29

Hope this helped☺☺

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP 20 PTS WHAT IS THE SOLUTION TO THE SYSTEM OF EQUATIONS ​
Describe the transformation that occurred h(x) = 1/5f(x)
Whats sounds can dogs hear that we cant ?
Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75
Find AB. PLEASE HELP ASAP!!!
Which process enables the boy to see over the wall?
please help me figure out this outfit
Mount Everest is 29,029 feet high. What is the height of Mount Everest in kilometers?
5. Directions: Type your answer in the box. What value can be placed in the box to make the statement true?
5x - y = 2 -9x + y = -10 What is the answer to this system of equations