Hxmesick12
Hxmesick12 Hxmesick12
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75

Respuesta :

telaziarobinson13 telaziarobinson13
  • 15-01-2021
15 $ is the answer
3.75 x
4. = 15$
Answer Link
madison300 madison300
  • 15-01-2021
The sodas would be about 94 cents each
Answer Link

Otras preguntas

Choose the sentence that shows the correct usage of commas. The spring floods had left puddles of water and the buzz of mosquito wings filled the summer night.
Which division expression means that the temperature is falling at a rate of 3 degrees every 4 hours? A) 3/4 B) 3/-4 C) -3/4 D) -3/-4
........Help ASAPPP! The angle measures of triangle LMN are given: The measure of angle L is (5x−10)°. The measure of angle M is 30°. The measure of angle N is
James traveled 153 miles in 2 hours. If he continues at a constant speed, how many miles can he travel in 8 hours?
What is 63 ÷ 9 + 5y3 when y = 2? 37 47 72 96
What incidents in Act I show that Claudius is an intelligent strategist? A. planning with Laertes B. burying Polonius in haste C. allowing Fortinbras's army to
Locate quadrilateral ABCD and quadrilateral EFGH on the coordinate plane. Use GeoGebra to identify the transformations that will map ABCD onto EFGH, and then de
Helllllppppppppp!!!!! Pleaseeeeeee!!!!!!!!!!!!
What did the native Americans gain from trading with the English
what does Disinterested mean?