almightyalmightyshon almightyalmightyshon
  • 11-05-2017
  • English
contestada

A student is taking an exam tomorrow. As she begins her studies, she quickly reviews the material looking for keywords. This is an example of _____.

Respuesta :

JackMihoph JackMihoph
  • 11-05-2017
thats an example of studying
Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of angle C in the following pentagon?
hurry xdd A store had apples on sale for $1.20 a pound. Joan spent $5.28 on apples. How many pounds did she buy?
la casa de la dentista capítulo 1 nuggget 9 put the sentences in order?​
A boat costs $92,000.00 and depreciates in value by 15% per year. How much will the boat be worth after 10 years?
Right answer gets BRAINYESST
Chen bought a 20-foot chain for $36.50. What is the unit rate of price per foot?
Could you please help me with number 6 thank you sm !!
Rescooperate Ice Cream Shop recently analyzed their books. They found that in the past year, they made $100,000 selling ice cream and spent $75,000 on supplies
The Drama Club ordered 19 pizzas for a party. Each pizza had 6 slices. Lucy ate 9 of the slices. How many slices were left for the rest of the club?
Suppose that an individual has a body fat percentage 18.5% of and weighs 136 pounds. How many pounds of her weight is made up of fat? Round your answer to the n