Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A(n) _____ is a section of Earth's crust and rigid upper mantle Ridge Island Plate Continent
A clear concise and résumé is a sign that you have
The lifetime of a certain type of battery is normally distributed with mean value 12 hours and standard deviation 1 hour. there are four batteries in a package.
A successful personal fitness plan includes activities to develop only one area of health-related fitness. true or false?
When rice producers from china sold rice for a lower price in japan as compared to the price charged in china, it appeared the chinese rice producers were engag
To enforce something is to (3 points) stop it from taking place make it happen increase its difficulty avoid it altogether
PKU (Phenylketonuria) is an autosomal recessive disease, in which the synthesis of amino acid Tyrosine from Phenylalanine is blocked. As a result, an excess of
Which of the following pairs with uracil in RNA? Question 8 options: adenine thymine guanine cytosine
What is 458 divided by 5
please help me with this!