marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

91,007,500 in scientific notation with positive powers of 10
how do I write 0.25 as a fraction in its simplists form
tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
give me a sentence with the words risk and wages
Your dad tells you that he will pay you $6.00 an hour for the 6 seconds that you take to wash your hands before dinner. How much did you make for washing your h
What's the verbal expression for "4(2x-7)"
Equivalent decimal are decimal that have the same value. TrueOrFalse
Equivalent decimal are decimal that have the same value. TrueOrFalse
What does the fact the pi is irrational indicate about it'd decimal equivalent
800 is 10 times as much as_____