Apples111 Apples111
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $1.25 what is the cost of 7 apples?

Respuesta :

rdorton14 rdorton14
  • 12-12-2016
Approx. $2.92  the exact number is 2.91666666......, but money ALWAYS rounds up, giving you 2.92. Hope this helped!
Answer Link
ErikEvilone
ErikEvilone ErikEvilone
  • 12-12-2016
7 apples cost $16.80 
Answer Link

Otras preguntas

67.943 in expanded form
Two trains leave the station at the same time, one heading East and the other heading West. The westbound train is going 60mph. The eastbound train is going 80m
What is the lcm of two numbers that have no common factors greater than 1?
If 6 and x have the same mean (average) as 2,4, and 24, what is the value of x? And how?
If every positive number has two square roots and you can find the length of the side if a square window by finding a square root of the area, why is there only
20,000 is 1/10 of what?
The moon is about 240,000 miles from Earth period what is the distance written as a whole number multiplied by a power of 10
What is the best estimate product for 289 and 7
tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
By tradition, when does the presidential campaign begin?