angie9995 angie9995
  • 13-07-2020
  • Mathematics
contestada

Paper clips sell for 23 cents per box. What will 4 boxes cost?

Respuesta :

kingbearfries
kingbearfries kingbearfries
  • 13-07-2020

Answer:

92 cents

Step-by-step explanation:

If each box has the cost of 23 cents, and you decided to buy 4, you would multiply the amount of boxes you want with the cost of each one, therefore, the 92 cents. 4 * 23 = 92

Answer Link

Otras preguntas

numbers between 10 and 20 , divisible by 2,3 and 9
what causes a star to shine brightly
Explain how mitosis differs from binary fission
what force is needed to accelerate a mass of 36 kg at 8.6m/sec2
using the timeline and your knowledge of US History which year marked the turning point of the French and Indian War 1755 because this event caused the British
Which two parts of this excerpt from Queen Elizabeth I's "Speech to the Troops at Tilbury" illustrate that the speech is a persuasive text?
Which list places the divisions of the geologic time scale in order, from longest to shortest? A. era, period, epoch B. era, epoch, period C. epoch
find the value of each variable a. x=38, y=76 b. x=52, y=76 c. x=38, y=104 d. x=52, y=104
Read the excerpt from “A Jury of Her Peers” by Susan Glaspell. Which stage of the plot structure does this event represent? For a moment Mrs. Peters did not m
What following events most directly caused the Roman Empire to fall