vandarani28p78wo9
vandarani28p78wo9 vandarani28p78wo9
  • 15-04-2018
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs £7.50 per 1kg marie buys 200 grams of cheddar cheese how much does she pay?

Respuesta :

MatchChronus
MatchChronus MatchChronus
  • 16-04-2018
£. 15 or $. 19 because €7.5 is 1,000 grams so I divided 7.5 by 100 then multiply it by 2 which is €. 15 euro or $. 19 usd
Answer Link

Otras preguntas

how can the accountability ensure good governmence
who is john f kennedy wifes name and when were they married
A wheel has a diameter of 21 inches. Approximately how far does it travel in 3 revolutions?
Which of the following root words means “to break or burst”? A. Uni- B. Rupt- C. Ject- D. Aud-
How can you solve problems involving equations that contain addition, subtraction, multiplication, or division?
Ryker is given the graph of the function y= 1/2x^2 - 4 . He wants to find the zeros of the function but is unable to read them exactly from the graph. find the
The product of 8/15, 6/5, and 1/3 is A. 48/15. B. 16/15. C. 16/75. D. 48/30
if I work from 4:50 p.m. to 10 o'clock p.m. how many hours did I work
In the Chinese Civil War, the United States attempted to stop the spread of communism by sending billions of dollars in aid to the Nationalists. a. True b. Fals
Where are the Hindu Kush and the Himalayas located?