skyler34 skyler34
  • 12-04-2018
  • Mathematics
contestada

Clarie is buying bananas cost 75 cents a pound and 4 bananas weigh about one pound about how many bananas can clarie by for $2.25?

Respuesta :

San06
San06 San06
  • 12-04-2018
she can buy 12 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Who wrote The Four Seasons? A. Bach B. Vivaldi C. Handel D. Verdi
A square can be. Rhombus, and figure X is a rhombus, so figure X must be a square. True or false
Critically, evaluate the role of attitudes in initiating and building sustainable relationships
what is a way to remember "Es facil" in Spanish? (it means "it is easy")
If a dental patient is charged $65.97 for teeth cleaning, $127.12 for X-rays, and $94.50 for a dental exam, what should his total bill be for the procedures
A tentative prediction about the relationship between variables is a(n) __________. a. observation b. method c. hypothesis d. finding
(25 pts ! ) Hi, can you correct this conclusion for my essay (structure/voc./gramar/ponctuation ...) : To sum up, although there are two sides to a coin , I bel
In a food chain, energy flow begins with _____, which feed all life.
What does this translate to? 그러자 별종이 말했다.
How do i multiply fractions