cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

James did not believe that Jesus was the Christ until after His: ministry death birth resurrection
What is the value of the expression below when z=7? 3z-3 A 12 B 18 21 34
2. How does the description of how the protesters were treated contribute to the main idea of the text? ? O A It highlights the bravery and courage of the prote
What effect did the launches of the Soviet Union's first two satellites into space have in the United States? *
In rabbits, white fur (W) is dominant to black (w), and long ears (E) are dominant to short ears (e). A breeder mates two rabbits that are both heerozygous (WwE
Can the sides of a triangle have lengths 8.6, 6.6, and 3.3? yes no
-14 - x = 10 SOLVE !
please I mark you as (brainlist) if you complete it and if there correct ​
When you solve a system of equations, what does the solution represent on the graph of the two equations
Justin bought 3 shirts for $18 each, 2 pair of socks for $3.99 a pair, and a pair of slacks for $45.00. The sales tax rate is 8.5%. How much did he pay?