khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Someone please help me. Thanks
which of the formed elements would increase after the donation of a pint of blood and why?
Compare the emergence of advanced civilizations in Meso and South America with the four early river valley civilizations. The cultivation of maize was most im
Using futur proche, answer the following questions in complete French sentences. 1. Tu vas aller à la plage ? 2. Qu'est-ce que tu vas manger ? 3. Tu vas étudi
1 m to 25 cm. Reduces, Enlarges, or Preserves the size
Help with some questions for medals? Read the quote from Applied Christianity: Moral Aspects of Social Questions by Washington Gladden. “In every community ther
the name of the first great civilization in mesopotamia was egypt. sumer. tigris. euphrates.
Hi everyone , Would you help me please : Simplify this : [tex] \frac{1}{ \sqrt{2} } [/tex]
Using futur proche, answer the following questions in complete French sentences. 1. Tu vas aller à la plage ? 2. Qu'est-ce que tu vas manger ? 3. Tu vas étudi
who are these people I dont know who they are