yaire25p0ggej
yaire25p0ggej yaire25p0ggej
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

a baker bought 7.5 kilograms of flour for $19.20. how much did each kilogram of flour cost?

Respuesta :

gabbxoxis gabbxoxis
  • 14-03-2018
19.20 divided by 7.5

= 2.56

2.56 is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?