christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

Drag each conjugated verb to the correct pronoun.
Who owns the land and the capital in a centrally planned economy? A)Government B)Households C)Consumers D)Firms
Tracy’s mother is six times as old as she. If the sum of their ages is 28 years, how old is Tracy?
Two numbers are opposite numbers if they are
PLEASE HELP!!!! (13 POINTS!) What triggers the reactants in the Stroma? Is it light or some other factor(s)? If not light, list the factors that trigger the r
A Bus Driver Crashed Into A Building And Ran A Red Light How Come He Wasn’t Pulled Over?
To date, Uranus is known to have 13 rings made from which of the following? Dust Dark particles Moons Stars
The expression 7^n/7^5 simplifies to 7^p. If n = 18, what is the value of the exponent p? Show your work and explain how you found your answer.
when asked to factor the trinomial 9x^2+12x+4, a student gives the answer (3x-2)(3x-2). what is one thing wrong with this answer? A. There is nothing wrong with
Which sentences in the passage correctly describe a function? A. A function uses arguments and returns a value after performing calculations. B. A function such