vvalentine85 vvalentine85
  • 12-03-2018
  • Mathematics
contestada

5b+8v how much will it cost to purchase 7 book and 4 videos

5b8v how much will it cost to purchase 7 book and 4 videos class=

Respuesta :

kingmars1601986 kingmars1601986
  • 12-03-2018
First if b=7 then multiply 5x7=35. then if v=4 multiply 4x8=32. Finally, add 35+32 to get 67 
the cost is $67
Answer Link

Otras preguntas

How much does 1 kg of butter cost at the rate shown in the picture? Butter: 454 kg & $3.39
Was life identical for slaves before and after America won its independence? What changed, and what stayed the same?
How might thinking rhetorically help you to write to Professor Greene? Explain your answer carefully and provide support that shows me you read the chapter and
Quantas vezes a massa do sol e maior que a massa da Terra?
Question: (a) What is the electric field strength due to a point charge of 2.4 at a position 8.6 cm away from the charge? (b) What is the magnitude of the elec
PLEASE CHECK THE QUESTION BEFORE THIS ON MY PROFILE, 100 POINTS
Ice-Cream Palace has received an order for 3 1⁄2 gallons of ice-cream. The shop packages its ice-cream in 1-quart containers. How many containers will the shop
Change the equation in the row below to fix the marble slide.
$2750 is invested at an interest rate of 3.5% APR compounded quarterly. Determine the amount after 7 years. Round your answer to the nearest hundredth.
what does 안녕하세요 mean??