reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the exponent: 4^-3 A) -12 B) 1/64 C) - 1/12 D) - 1/64 Please help!
The fixed point that a lever pivots around is the ?
The two upper parts of the heart that receive blood from the body are called the left and right _____.
what does this equal -2×(3+18÷3)-6
Why does lack of sleep affect the bodys performance
What did Alfred Kinsey write about during the 1950s? a. human sexual behavior b. American corporate culture c. teenage rebellion in the inner cities d. raci
Select the items granted by the government to provide intellectual property rights. piracy intangible assets copyrights trademarks Patents
Which parts of this passage from Beowulf indicate that the poem is about war and glory? Lo! the Spear-Danes’ glory through splendid achievements The folk-kings
Match the situation described in Column A to the answer in Column B. Ethan walked his horse 8 mi in 2 h, and Ava walked her horse 4 mi in 2 h (3 pt) Graph, h
Thirteen less than one fifth of a number equals 58. Write an equation for this situation and then find the number.