holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Choose all of the equations that are true. x2 + 2x − 24 = (x + 6)(x − 4) x2 − 8x + 15 = (x + 5)(x + 3) 3x2 + 4x + 1 = (3x + 1)(x + 1) 5x2 − 2x − 3 = (5x + 3)(x
What was the purpose of fasting on Wednesday
How did British soldiers get the name 'redcoats'? Tuesday from the queen ednesday after a bloody battle Thursday from the colonists Thursday they gave themselve
Which professional most likely has a doctoral degree in order to work in their field? O Marriage and Family Therapist O Counseling Psychologist O Substance Abus
The roosevelt middle school band is having a fundraiser. They sold a total of 300 hotdogs and hamburgers. Hot dogs were sold for $2 and hamburgers soldfor $3. T
a line passes through the points(-3,5) and (7,5) what type of slope does it have?
What is the ratio of the volume of Cylinder A to the volume of Cylinder B? If cylinder A has a radius of 3 and a height of 4 and cylinder B has a radius of 5 an
...please simplify....
20x2 + 3x + 5 = 7 Help
Write an equation of the line passing through the given points. (5, -17) and (8.-29)