madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Respuesta :

rainbowcloud
rainbowcloud rainbowcloud
  • 14-01-2016
0.21 is the correct answer is you divide 1 by 4.76 you get 0.21
Answer Link

Otras preguntas

What is 0.08333333333 as a fraction?
Write a sentence with loan ?
You buy 168 pears. There are 28 pears in each bag. How many pears do you buy?
a citrus grower ships grapefruit in boxes of 10. one season, the grower shipped 20,400 boxes of grapefruit. how many grapefruit were shipped?
How do we show a location
Keep it simple and clear answers
A sentence with mass in it
Identify the property or rule 85+0=
evaluate −6 − (−2). −4 −8 4 12
round 45,122 to the nearest hundred