braydenbrozovich braydenbrozovich
  • 16-02-2018
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

potatoHD potatoHD
  • 16-02-2018
$3.52
That's the right answer.
Your welcome


Answer Link

Otras preguntas

what is intensity? this is for digital arts
How would you explain the following sentence to a kindergartner with no knowledge of tools?"Make sure that the chuck grabs the bit at the point where the groove
which statement best describes a citizen a. legally recognized member of a country b. resident of a country c. resident who contributes to their community d.
Ryan throws a ball into the air from a height of 5 feet above the ground. The equation for the height of the ball in feet, y, after it has traveled a horizontal
The segment of DNA that determines the inheritance of a particular trait is called a
What is the participaial phrase Clapping wildly the audience shouted for the band to come back on the stage for an encore.
PLEASE HELP! 22 POINTS!! ASAP
(9CQ) The series 1/25+1/36+1/49... is convergent... True or False
Please help me out :)
What was James Watt’s contribution to the industrial movement? A.he built the first railroad locomotive B.He designed a riverboat that traveled a distance of