COOLDOG7757
COOLDOG7757 COOLDOG7757
  • 16-02-2018
  • Mathematics
contestada

Please help me on this question

Please help me on this question class=

Respuesta :

Brainliac
Brainliac Brainliac
  • 16-02-2018
About 5.3$ per pen. Brainliest?
Answer Link
lilydoesallthin
lilydoesallthin lilydoesallthin
  • 16-02-2018
Hey CoolDog7757! To find the unit price you would have to divide the $4.75 by the 25 pens, which would equal $0.19. The unit price would be $0.19 per pen. Hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

What is it called when transformation of the plane which reflects each point and then translates it called
Which describes changing an angle of rotation
Find two equivalent fractions for 2/12
What does the changing the pH of a solution affect the ability of an enzyme to catalyze a chemical reaction? A) it destroys the substrate. B) it changes the
find the inverse function f -1 (x) for the given function f (x) plz don't write a random answer to get points this is the fourth time I have posted this I need
Which answer shows 2.13786 x 10 to the power of 4 written in standard form?
last question and i’m unsure on the answers in my head... help?!
The three interior angles of a triangle have a sum of __________. A. 45o B. 90o C. 120o D. 180o
need help with my math simplify
Which of the following is not presented as a key component to understanding a memoir? A.supporting detailsB.themeC.key ideasD.setting Please select the best ans