honeybunny117 honeybunny117
  • 14-02-2018
  • Mathematics
contestada

Randy bought 4 candy bars for $5.92. What is the cost per candy bar?

Respuesta :

WanderingBirdBrain WanderingBirdBrain
  • 14-02-2018

5.92/4= 1.48

$1.48 per candy bar

Answer Link
eeveegurl8745
eeveegurl8745 eeveegurl8745
  • 14-02-2018
Each candy bar cost $1.48.
Answer Link

Otras preguntas

What effect did the boer war have on Africans
Mikhail has a savings portfolio containing $12,000, of which $3,000 is invested in CDs. His friend, Ivan, has $2,000 invested in CDs, and this investment is pro
Marc can run 2 miles in 16 minutes. At this rate, how long will it take Marc to run 5 miles?
eight oranges cost $1.00.How much will 5 dozen oranges cost?
what is true about office friendships
Cooling down is important after exercising to
what is Elisha Otis best known for
A new bank account is opened on week 1 with a $200 deposit. After that first week, weekly deposits of $55 are made in the account. If y represents the total dep
A Christmas Carol Find three words in the passage which tell you that this book was written a long time ago
chemistry is the study of????