kenzieraerae8645 kenzieraerae8645
  • 14-02-2018
  • Mathematics
contestada

A deli charges 3.45 for a pound of turkey. If Tim wants to purchase 2.4 pounds, how much will it cost him

Respuesta :

sfloyd1 sfloyd1
  • 20-02-2018
Take $3.45 x 2.4 pounds = $8.28

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence correctly uses a nominative case pronoun? a. Them and Alex are eager explorers. b. The late sleepers are my brother and me. c. Have him and Erni
The cost C, in dollars, of building m sewing machines at Sienna’s Sewing Machines is given by the equation: C(m) = 20m^2 - 830m + 15,000 (a) Find the cost of b
bonjour, devoir urgent aidez moi svp : a) trouver des mots francais derivant directement du nom Mnémosyme. b) etablissez la famille du mot mémoire. c) propose
You can buy 5 cans of green beans at the village market for $2.30. You can buy 10 of the same cans of green beans at Sams Club for $4.30. Which place is the bet
eight oranges cost $1.00.How much will 5 dozen oranges cost?
If you found an igneous rock whose crystals were roughly the same size and visible without magnification, which of these textures could describe the rock? Selec
Which plant cell has no nucleus?
If you found an igneous rock whose crystals were roughly the same size and visible without magnification, which of these textures could describe the rock? Selec
Which government program, begun during the New Deal, still exists today? a. Social Security Administration b. Public Works Administration c. Civilian Works A
what statement Is true about secondary sources