Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
If a sprinkler waters 1 over 20 of a lawn in 1 over 5 of an hour, how much time will it take to water the entire lawn? A) 3 over 20 hour B) 1 over 4 hour C)
An author wants to show that prosperous times are coming to an end for a character. What setting would show the audience this change? A) - A tree covered in lea
Why might stores choose to list $5 items as "two for $10"?
Risky decision making occurs when an individual makes a decision __________. A. among preferences B. under uncertain conditions C. based on a known ou
how many paths through which charge can flow would be shown in a circuit diagram of a series circuit? a. one b. two or more c. none d. more information is neede
when a pedestrian is crossing a street guided by a dog or carrying a white cane, __________ a. sound your horn to alert them of your presence. b. all traffic mu
What is a complex sentence ?A. Eileen bought pants but not a new jacket. B. As I expected, she showed up late. C. Mark wanted blueberry pie and vanilla ice
Use the table and your knowledge of social studies to answer the following questions. Wilson’s New Freedom worked to improve which of the following?
the greek god dionysus is generally associated with _____. death and the underworld lightening and rain the harvest and wine physical beauty and vanity
there is the same amount of alcohol in a glass of wine, a can of beer, and a shot of liquor. a. true b. false