jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

What are 25 facts about reconstruction
what are the considerations of Taylorism?
URGENT PLEASE HELP ME! Explain Propaganda significance to WW1, use a specific example in your argument.
i need someone to talk to
Dance Is dance a sport ? Is a dancer an athlete? Explain your answer.
Please help the story is called departure
HELP!!!! PLEASE SOMEONE SHOW ME HOW TO DO THIS PROBLUM!!! WILL GIVE BRAINLIST What is the exact circumference of a circle with a radius of 3 ft? Enter your answ
Write the equation of each circle Center (-1,0) and containing the point (2, -4) A.(x + 1)2 + y2 = 25 B.x2 + (y2 +1)= 25
What’s the answer to this
Add commas where needed. My car which was just washed needs to be waxed. O My car which was just washed needs to be waxed. My car, which was just washed, needs