maddytonett
maddytonett maddytonett
  • 14-12-2015
  • Mathematics
contestada

Misty bought a package of three T-shirts for $18.75. What is the unit price per T-shirt?

Respuesta :

growl
growl growl
  • 14-12-2015
$18.75/3 shirts= $6.25 per shirt.
Answer Link
mariarabbath
mariarabbath mariarabbath
  • 20-11-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(Will give brainliest) What does Ah, hai pensato... Im non andare a dare alcun cervello a nessuno in Italian mean?
Given A(-2,1) and B(3,-4)1) find the distance between A and B2) Find the midpoint of segment A and B
Which best describes the events in somalia in the last 20 years?
Which of the following is the equation of the line that is perpendicular to
PLEASE HELP! Seven nouns, five verbs, and two adjectives are written on a blackboard. How many ways are there to form a sentence by choosing one word of each ty
plz help in a hurryyyyyy
Please help me with this
If a data set has only one outlier, with value will always change when the outlier is excluded?
***PLEASE HELP**** I HAVE BEEN STUCK ON THESE 3 QUESTIONS FOR 4 DAYS*
0.412 mi. = _______ft