ashlynbailey6163
ashlynbailey6163 ashlynbailey6163
  • 12-12-2015
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 apples at the quick market for $1.26. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $2.35. which place is the better buy?

Respuesta :

BatmanOwlWisher22
BatmanOwlWisher22 BatmanOwlWisher22
  • 12-12-2015
5 cause u get more apples for 2.35 and still save money but get what u need
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-12-2015
stop and save because you get more apples
Answer Link

Otras preguntas

Maria and victor each play a video game. The ratio of the number of points Maria scores to the number of points victor scores is 5 to 3. Maria scores 424 more p
HELP PLS im so lost and i need this asap
Your manager asks you to get details on a computer crash.
How would you apply the tips in this article to make a specific New Year's resolution or goal more likely to be successful?
Can you help me with this please
cuales son los criterios para seleccionartextos y hacer una antologia?
Why do many evolutionary biologists believe that mycorrhizal fungus made it possible for aquatic plants to make the evolutionary transition to land?
A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food indollars per pound?
An English teacher has equal numbers of fiction, literature, and poetry books. Each day, she randomly selects one book to read from. She designs a simulation to
How do the elements and principles of design differ from each other?​