KaitlynWolfhard
KaitlynWolfhard KaitlynWolfhard
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

which of the following shows the least expensive unit price

A) 3 oranges for $1.02
B) 4 oranges for $1.52
C) 5 oranges for $1.75
D) 6 oranges for $2.46

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-01-2018
The correct answer is option A 3 oranges for $1.02
HOPE THIS HELPS
Answer Link
AleciaGifford
AleciaGifford AleciaGifford
  • 05-02-2021

Answer:

The answer would be: A) 3 oranges for $1.02

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How are the qur'an and the sunnah related to the five pillars of islam?
$14 socks; 15% discount
Why did aztecs captured their enemies for?
Is an equation that has 0 for a solution the same as an equation with no solution?
If a rock sample has a mass of 1.17 g and a volume of 0.33 cm3, what type of rock is it?
Robby is a cashier at the supermarket. During a 9-hour shift, he checks out 108 customers. If he checks out the same number of customers each hour, how many cus
Unless the storms pass, the game is likely to be rescheduled on another day. In this sentence, what type of connection word is "unless"? Transition Coordinati
Jonas bought 3 books. Each book was the same price. He also used a coupon that takes $20 off the total cost. What expression can be used to represent the total
Graph the system of equations below on a piece of paper. What is the solution? y = x – 1
y = 3x + 1    A. (2, 1)    B. (1, –2)    C. (–1, –1)    D.
A compound is 80.0% carbon and 20.0% hydrogen by mass. assume you have a 100.-g sample of this compound. the molar mass of the compound was found to be 30.069 g