GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

(ANSWER ASAP) *Still Unanswered* Lines a & b represent a system of linear equations. Line a passes through the points (1,3) and (3,1). Line b passes through
Can you please help me?
PLEASE HELPJames had a collection of 500 Matchbox cars at the beginning of the summer.After the summer, James had traded some of his Matchbox cars and now he ha
help me pls i need it now
In which step do the writers add better word choice? A: Prewriting B: Drafting C: Revising D: Editing
Which of the following should replace sentence 4 to effectively state the controlling idea of this paper? A There are professionals known as Foley artists, and
PLSS HELP ASAP The Berber caravans traded many things between North Africa and West Africa, including ivory, spices, and... Group of answer choices A.gold. B.t
3x + 2y = 8 x – 2y = 16
A car wash detailed 273 cars in 7 hours. At what rate did the car wash detail cars in cars per hour?
Why do ladybugs have different amount of spots?