BreannaMae5623 BreannaMae5623
  • 03-01-2018
  • Mathematics
contestada

Azul bought 10 reams of paper at the store for a total of $84 the tax on the purchase was $4 what was the cost of each room of paper

Respuesta :

pethauls4up110km
pethauls4up110km pethauls4up110km
  • 03-01-2018
he paid 10 for each ream so
10r
Then there was a 4 dollar tax so
10r+4
the total was 84
10r+4=84
Answer Link

Otras preguntas

Please do 1,2,3 for 10 points
Work out (5*10^3) * (9 x 10^7) Give your answer in standard form
Please answer correctly !!!!!!! Will mark brainliest answer !!!!!!!!!!!!
decide which of the two given prices is the better deal and explain why. you can buy shampoo in a 5 ounce bottle for $4.89 or in a 15 ounce bottle for $10.29. w
Which numbers are written in scientific notation check all that apply
Which of the following can be described as subplots? Select all that apply. Romeo’s love for Rosaline the fight between Mercutio and Tybalt Lord Capulet’s plan
Conjuguez le verbe convenablement. Aurélie (blank) (faire) du ski quand elle est tombée. Écrivez la bonne forme du verbe se souvenir. Aurélie (blank) du cadeau
how does soil fertility affect population density in a country
What’s the correct answer for this question ?
Lysosomal storage diseases (LSDs) are a group of rare and inherited genetic disorders in which some part of the lysosome does not function properly, causing the