stitchr
stitchr stitchr
  • 13-12-2017
  • Mathematics
contestada

please help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!#5

please help me 5 class=
please help me 5 class=

Respuesta :

kendra25624 kendra25624
  • 13-12-2017
A is the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

an experiment that uses sound scientific principles includes the important step of scientists communicating ideas and experimental results. Provide two examples
A package of 16 individual bags of Takis cost $12.80. If each bag contains 12 ounces, what is the unit cost per ounce?
ASAP!! PLEASE!!!! Colbat has a mass number of 59 and an atomic number of 27. A student wants to create a model of a cobalt atom. Which statement about the model
which situation can be modeled by equation y=3x25​
NEED HELP ASAP!!!!! I have two questions. 1. How can you solve linear equations and inequalities in one variable, including equations with coefficients represe
Why was the victory at Saratoga important to the Americans? A) The English began to think about surrendering. B) France recognized the United States government
Select all expressions below that are irrational. −13 - 1 3 0.6⎯⎯ 0 . 6 ¯ 12√3 12 3 (2‾√)2 2 2 8‾√ 8
Does anyone know the answers to these?
13. True/False - A command economy is controlled by a single central government True False
The population of flying monkeys is decreasing at a rate of 3.5% per year. If there are currently 80 flying monkeys, how many years will it be when the populati