juliexiong3968 juliexiong3968
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

Evan buys 19 tubes of watercolor paint for $50.35. What is the cost of each tube of paint?

Respuesta :

steelerboy23
steelerboy23 steelerboy23
  • 01-12-2017
Each Tube costs $2.65

50.35 divided by 19= 2.65
Answer Link
ahahhanaha
ahahhanaha ahahhanaha
  • 01-12-2017
yup that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Zola just secured her first job after college, and she's heard that it's important to start investing for her retirement. She can afford to put 5% of her monthl
when did russia joined ww1​
100 POINTS WILL AWARD BRAINLIEST PLEASE HELP (IMAGE INCLUDED) In the image below, the m
cuban traditional dress
What is 4/5 - 1/4 in the simplest form
Solve the following problems and show the complete solutions. 1. How many moles of Carbon Dioxide is equivalent to 1.5X1023 atoms of CO2? 2. If you have 5grams
what are 3 structures(organelles) that plant cells that animal cells do not?
PLLSSS HELP MEEEE!! Is it possible for Bruce and Felicia to have used the same number of tiles? Use complete sentences to explain your reasoning. Number of tile
The cost of providing water bottles at a high school football game is $35 for the rental of the coolers and $0.50 per bottle
How would you feel if someone came one morning, kicked you out of your home, and told you that a new family is going to be living in your home? Once this happe