sowns73ozh0x5
sowns73ozh0x5 sowns73ozh0x5
  • 16-11-2017
  • Mathematics
contestada

Find the unit price for each size of Jiffy peanut butter and determine which size is the better buy 18 oz. $3.28
22 oz. $3.99
28 oz. $4.89

Respuesta :

scottjoey0069oz8gc8 scottjoey0069oz8gc8
  • 16-11-2017
price this per ounce
18oz = $0.182 per ounce
22oz =$0.181 per ounce
28oz =$0.174 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is an allegory?
What is the number 10 times greater than a trillion?
how can we keep Lincoln's promise to our veterans and their families? PLEASE YOU GOT TO HELP ME I AM DOING AN ESSAY and I don't know what it means
X-rays can be dangerous. True or false?
what are some real life examples of a nucleolus?
how did the colonist lose the indians trust please help
What is 5% as a fraction in simplest form
Gavin is building a model of kitchen. In the model, 2/5 of the floor tiles are white, 1/2 of the floor tiles are yellow, and 1/10 of the floor tiles are brown.
Energy is carried to earth in
the loss of topsoil in very dry areas of the world is known as