celeste33 celeste33
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

A 36-ounce box of cornflakes cost 5.79

Respuesta :

jess0424
jess0424 jess0424
  • 15-11-2017
Divide 5.79 by 36 to find how much 1 ounce costs -if that’s what you’re looking for
Answer Link

Otras preguntas

What two things does gravitational force depend upon?
_______ es una celebracion de dos. Las dos personas son esposo y esposa despues de la celebracion. a) La boda b) El Ano Nuevo c) La quinceanera d) El fin de an
Why was it successful being isolated from other civilizations
Explain why some areas that are surrounded by land (such as the Red Sea) experience a lower pH valle overall than the open ocean in general
Read this excerpt from a letter to the city council: Dear city council members: The city has proposed limiting library hours in order to save money. I understan
an 8 feet ladder leans against the side of a house. how far is the bottom of the ladder from the side of the house when the angle of elevation of that ladder is
Choose the correct spelling of the homophone to complete each sentence. The Houston Astros played extremely well, and now World Series champions. The players ar
The population of the Maldives was 390 000 at the start of 2009. The population growth rate is 5.6% each year. Estimate the size of the population at the start
Evaluate f(x)=x+6 when x=-2,0, and 5Evaluate f(x)=x+6 when x=-2,0, and 5.f(-2)=f(0)=f(5)=
What do you think the difference is between a discrete random variable and a continuous random variable.