stephhh12 stephhh12
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?

Respuesta :

marting1667 marting1667
  • 14-11-2017
the answer to this sum is 
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg

for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link

Otras preguntas

explain what a template is
Ryan records four numbers from his science homework using scientific notation. 35x10^5 , 2.6x10^3 , 1.6x10^-6 , 7.9x10^2.which number did Ryan record incorrectl
HELP PLEASE 25 POINTS
a skydiving company insists
what's an equation that the answer would be x= -3?
discuss reasons that attract rural people to urban areas?​
Write the following number in Standard (Numeric) Form. 5.8x10-5
Which of the following is an example of a proper fraction? A.7/6 B.3/4 C.4/4 D.4/3
WILL GET MARKED THE BRAINIEST Which logic statement represents this argument? If it’s a weekend, I exercise. It’s not a weekend. So, I won’t exercise. Assume t
Which kind of artwork does an artist make of his or her own face? landscape still life self-portrait genre