taiacarroll123 taiacarroll123
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

Bethany bought a pack of gum for $1.20. There were 15 sticks of gum in the pack. What was the cost per stick of gum?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2017
Easy it is 8 cents a stick of gum and can i get brainliest???
Answer Link

Otras preguntas

whats a covalent polar chemical bond
Which of the following are included in the binomial name given to an organism? End of exam A. Genus, species B. Species, family C. Kingdom, family D. Order, ge
Which phase of cell division results in the formation of nuclei of four new haploid cells? anaphase II telophase I telophase II prophase I of meiosis
The North Atlantic Treaty Organization (NATO) was formed in 1949 primarily to
please help me!!!!!!!!!!! What is the vertex of the parabola? y+4=12(x−7)2 Enter your answer in the boxes. (___,___)
What is independent variable in do wounds heal faster when they are covered by band-aids?
In what ways did the Enlightenment lead to the American Revolution and the Age of Revolution?
PLEASE The means of mass communication such as television, radio, newspapers, and the internet, are collectively known as the ____. Question 2 options: public b
the formula for finding the area of a triangle is a equals 1/2 x base height a triangle has height 12 in an area of 54 in squared what is the length of its base
Which type of substance adds nutrients to the soil that plants take in through their roots? A. Fertilizer B. Herbicide C. PesticideD. Growth hormones