keatonwatts
keatonwatts keatonwatts
  • 13-11-2017
  • Mathematics
contestada

A grocer knows that if he sells his canned hams for $8 each, he will sell 950 per month. If he sells them each for $10, he will sell 900. How much will the sales be if he sells them for $12 each?

Respuesta :

lilmafia05 lilmafia05
  • 13-11-2017
if he sells them for $12 each he will sell 850
Answer Link

Otras preguntas

why is a maze a good model for problem solving
The list of calls for police service in chicago, illinois, which is discussed in your textbook, found which call for service most common?
The result of evolutionary change is that species ________ better to their environment
It costs $100 to rent the bowling alley, plus $4 per person. The cost for any number (n) of people can be found using the expression 100 + 4n. The cost for 20 p
The correct answer;;)))
How do I slice these two problems?
The correct answer to the question :) *number lines*
Suppose you only have hundreds tens and ones blocks. What are two different ways you could make the number 1,718
The correct answer;;)))
Take 1 drop per 10 lbs. of body weight per day divided into 4 doses until the heebie-geebies are gone.” how many drops do you take per dose