blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following areas is of environmental concern to Europeans? a. the Mediterranean Sea c. the Danube River b. the North Sea d. all of the above
when an atom of lithium loses an electron, the atom becomes a 1. negative ion with a radius smaller than the radius of the atom 2. negative ion with a radius l
I need help with a critical lens essay using the literary device of "ignorance is never better than knowledge
Which of the following would a local Government address? Coining Money New Post Office Theft from a store Changing marriage laws
A solution is prepared by dissolving sugar in water. The solution is 25.0%, by mass, sugar. How many grams of WATER are in 472 grams of this solution?
What is the blank? Blank+(-6)+(-3)=-17
Why did White Settlers believe they could buy land from American Indians?
humans are protected by some infections by specialized cells which produce chemicals that .... a- destroy microbes b- recycle nutrients c- allow locomotion d
Mark each statement if it correctly describes a Hindu belief about the sacred powers of the Ganges. A. By bathing in the Ganges, Hindus can cleanse themselves o
tony made 14 liters of punch for the party . his guest drank 9500 mL of the punch . how much punch does he have left over?