sophiamoser
sophiamoser sophiamoser
  • 15-10-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 16 oranges is $1. What is the cost of 4 dozen oranges?

Respuesta :

jy0621
jy0621 jy0621
  • 15-10-2017
1/4
=.25
$.25
Hfhfjsjnwbebt
Answer Link
chloespamz1
chloespamz1 chloespamz1
  • 15-10-2017
4 dozen is 48
48 /16 = 3
$3
Answer Link

Otras preguntas

at what point do scientists classify an area's weather as its climate? 1 year ,5 years ,15 years or 30 years
why a flat surface of a rectangular prism called faces?
Propane and oxygen react according to the equation: C₃H₈(g) + 5O₂(g) → 3CO₂(g) + 4H₂O(g). How many grams of water can be produced from the complete combustion o
what other information do you need to prove triangle GHK is congruent to triangle KLG by SAS
which of the following organisms feeds on the largest variety of producers
why a flat surface of a rectangular prism called faces?
Which of the following is x⁴ + y⁴ identically equal to? (A) (x² + y²)(x + y)(x - y) (B) (x² + xy + y²)(x² - xy + y²) (C) (x² + √2xy + y²)(x² - √2xy + y²) (D) (x
How far does Franklin Roosevelt deserve his reputation as one of the greatest US presidents?
Can you give me the order of Biomes from coldest to hottest please?-tundra-taiga-temperate deciduous forest-temperate grassland-temperate woodland (chaparral)-d
translate into an equation. Five times the sum of twice a number, x, and six is thirty. Find the number.x = Translate into an equation. The difference b