itsvaleriecx
itsvaleriecx itsvaleriecx
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells grapes for $1.99 per pound. You buy 2.34 lbs. of grapes. How much do you pay? Please help!

A store sells grapes for 199 per pound You buy 234 lbs of grapes How much do you pay Please help class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-10-2017
2.34 lbs at 1.99 per lb..

2.34 * 1.99 = 4.6566 rounds to 4.66 <=
Answer Link
evelyna1104
evelyna1104 evelyna1104
  • 13-10-2017
4.6566 would be the exact answer but since it’s money write Down 4.65
Answer Link

Otras preguntas

Love, death, peace, and war are examples of ____________ that relate to the entire world. A. paintings B. music C. books D. universal themes
People who wish to become U.S. citizens must serve in the military for at least five years answer questions about U.S. history and government be permanently ban
to tell a compelling story about history in written for historians often rely on ____ to keep readers interested
what is another name for pi in Germany?
write each fraction as a unit fraction 12/84 13/143 23/138
How did the English start colonies with distinct qualities in North America?
A lack of Hungarian representatives in the government and ____________________ lead to uprisings against Austrian rule.
If the ones digit of a number greater than 1 is 0, what factor or factors must that number have. A. 2 only B. 5 only C.2 and 5 D. Neither 2 or 5
How did the united states assert itself as an independent nation?
A two-kingdom system of classification was used until which decade?