janitzav74
janitzav74 janitzav74
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 0.5 lb of Starbucks Coffee costs $6.48, what is the unit price for Starbucks Coffee? Hint: this involves decimal division.

Respuesta :

KJD857
KJD857 KJD857
  • 13-10-2017
12.96 dollars man, you got this
Answer Link

Otras preguntas

What is the simplified form of the expression 2 * [(1+14)*7]+6/0.5^3?
What are the positive and negative aspects of a zoo or safari park?
A certain animal in the zoo has consumed 39 pounds of food in six days. If it continues to eat at the same rate, in how many more days will its total consumptio
What is twenty percent off 600 hundred pounds
What's the value of pi?
On average Exante Express trains are 50km/hr faster than Paral passenger trains. A Paral passenger train requires 60% more time then Exante train to travel 1800
which accurately describes a tangent
The weekly sales of a magazine increased from 500,000 to 600,000. By what percentage did the magazine sales increase?
Why did the Chinese peasants rebel against the manchus from 1850 to 1864?
15 times what equals 45