teresayarelisaox9h8h teresayarelisaox9h8h
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Pens are on sale for 3 pens for $6 Karen bought 3 pens Leo bought 1 pen how much more did Karen spend than Leo

Respuesta :

jarens
jarens jarens
  • 03-10-2017
If the correlation is correct, then 1 pen would be equal to $2. In this case, karen spent $2 for each pen for a total of 3 pens for $6. If Leo bought 1 pen, he would spend $2. So, $6-$2=$4. Karen spent 4 more dollars than Leo. If this helped, please mark me brainliest, thank you and if you need more help, feel free to message me! 
Answer Link

Otras preguntas

xavier c. wants to purchase a machine for $37,000 with a four year life and $1,000 salvage value. Xavier requires an 8% return on investment. The expected year-
A grain silo has a diameter of 4.4 meters. The height of its cylindrical portion is 6.2 meters.
What is the function of carbohydrates in the cell membrane? your answer?
Correct and smartest answer gets brainliest and full ratings. :)
what is the radius of a circle whose equation is (x-7)2+(y-10)2=4
Find all possible value or value of in the quadratic equation 2n^2-7n+6=0
Genghis khan started a campaign to conquer the whole planet right around 1200 ce and got fairly close to doing it. select one: a. True b. False
What is an extraneous solution?
Why was the revolution in Czechoslovakia called the “Velvet Revolution”? because it was peaceful and nonviolent, because the Soviets invaded to try to stop it,b
To take game and minimize its suffering, you must know the ______ of the animal you are hunting.