mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
What would NOT happen if the core body temperature was too low? A) hair erector muscles would contract B)Sweat would cool the body as it evaporated C) Shivering
PROM Caleb manages the budget for his school's junior prom. His class has spent $1250 for the prom venue, $625 for a DJ, and $1470 for decorations. They will a
Which of the following options has the resource correctly classified? water; renewable fossil fuels; nonrenewable forests; renewable water; nonrenewable fossil
What triangle can be obtuse? right isosceles acute scalene
What message does this protest send to the American people? Why do you think these young protesters had nooses around their necks?
After 4 seconds, a launched projectile reaches a maximum height of 60 feet. The projectile is launched from a height of 12 feet. If all the experiments that fol
Question 9 of 10 What is the most effective type of research question? A. A question that requires a subjective opinion B. A question that can be answered compl
Quarter 4 - Module 2: Strategies for Effective Interpersonal Communication (Conversation, Dialogue, Interview)Additional Activities Now, it is time to have more
integral pls i couldnt
the options are ... 17 58 34 44