andreswint123
andreswint123
15-09-2017
Mathematics
contestada
$13 for 3 1/4 inches of ribbon
Respuesta :
JahanR
JahanR
21-09-2017
13/3.25 is equal to 4. That means it's 4 bucks per 1 inch
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
Which form of government structure does state government closely resemble
The Bill of Rights was added to the Constitution to limit the power of _____. the judicial system the national government aliens citizens
Which of the following describes the term slang? formal English nonstandard English appropriate language uncommon contractions
Who is esperanza’s older friend that values education enough to take two trains to the university “because she doesn’t want to spend her whole life in factory o
Greece and France ___________ the largest consumers of cheese. How should the above sentence be written to demonstrate correct subject-verb agreement? A.Greece
In "Ode to the West Wind," Shelley compares the clouds rolling in to what?
What must happen before a cell can begin mitosis??
The Kendal Company manufactures automobile engine parts. Running the manufacturing operations requires 12 watts (units of electricity per hour). The amount of e
What was the Magna Carta, and how was it the first step in a democratic from of government in England
Robert believes that the rise in flu cases is due to shifting weather patterns. Predict the number of cases in year five.