dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following types of graphs is used to represent categorical data? A.) bar graph B.) histogram C.) line graph D.) scatter plot
Ellos ____________________ enfermos. a. somos b. son c. están d. estamos
An account earns simple interest. a) find the interest earned b)find the balance of the account $2000 at 3.5% for 4 years
Air moves through the respiratory system in a continuous cycle. Which of the following correctly describes the movement of air through the parts of the respirat
Read the topic sentence. The Sequoias are majestic examples of nature’s architecture. Which sentence uses a metaphor to strengthen the topic sentence? A)
In the D-Day invasion, the allies surrounded German forces by sending in troops by boat along the coast of Normandy and by? a. sending paratroopers into mainla
Which of the following is the BEST statement about Odysseus A. Odysseus is a great sailor whose many adventures helped the Greeks understand their world. B. O
Find the value of x. Round your answer to the nearest tenth. sin 46(degrees)=x/14
1. The major obligation of a vassal to his lord was to (1 point) perform military service. pay taxes. give up his land when asked. provide food from his land
Which of the following is an adjective? smelly belly Shelly filament