jozlynn2290 jozlynn2290
  • 13-05-2024
  • Mathematics
contestada

Unit rate for 10 potatoes for $4

Respuesta :

olumideolawoyin
olumideolawoyin olumideolawoyin
  • 13-05-2024

Answer:

$0.4

Step-by-step explanation:

Unit rate for 10 potatoes for $4 = 4/10

= $0.4

Answer Link

Otras preguntas

five ways in which the goverment can ensure that road accident fund benifits are given to deserving beneficiaries
What is the measurement of B
When a driver presses the brake pedal, his car stops with an acceleration of -0.5 m/s². How far will the car travel while coming to a complete stop if its initi
The United States has given billions for reconstruction
Anyone help ? Please thanku
a 205 kg fridge rest on a floor with Us= 0.330. how much forces does it take to set the fridge in motion?
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used. Match each function with the description of its graph.
SUPER EASY WILL GIVE BRAINLEIST IF DONE BY 5:30 PM. PLEASE ANSWER SERIOUSLY OR WILL REPORT USER. THANK YOU <3
3x+2y=7,2x-5y=11. By elimination method, need all steps
first colonists that came to the New World were looking for a fast way to get rich jach country soon changed. List how each country made money from its colonies