lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following did the Wilmot Proviso provide for? It extended the 36°30' line to the Pacific Ocean. It allowed states north of the line to be slave. I
which best identifies the definition of bona fide? PLEASE HELP
what finally sparked world war 1
list the layers of the sun's interior and atmosphere, starting from the center. Please, i don't know the answer
How did American business in the 1920s attempt to solve the problem of developing enormous universal markets for its mass-produced goods? a. American business d
The Constitution defines all of the following as limits of the government’s power to tax except that _____.
You bike 12.8 miles in 1.6 hours at a steady rate. What equation represents the proportional relation between X hours you bike and the distance y in miles you t
Which statement accurately describes the effects of oxytocin and prostaglandins on uterine contractions?
Explain nuclear power. Be sure to mention some pros and cons
What value of x makes this proportion true?