makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following means the same as "concurrent" powers? a. delegated b. reserved c. implied d. shared
use op-ed piece in a sentence
the product of a number and 7
To remove an embedded chart, you should _____ it and press the DELETE key. (Points : 2) move drag hide click
For most places on earth, what is the time difference between two low tides? A. about 12 hours B. about 24 hours C. once a month D. once every three months
What is a non-example of gravitational force?
at 0.96 liters how much to fill a 15 gallon tank
Which of the following locations would experience the highest rate of sublimation? Sahara Desert Amazon jungle Arctic ice cap Florida wetlands
What is the correct way to use quotation marks when quoting passages of more than one paragraph? A.Use quotation marks at the beginnings of all paragraphs, bu
Machine stitching is unsuitable for A. stay stitching. B. soft hems. C. gathering. D. open seams.