njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses possessive personal pronouns correctly? A. That house with the blue shutters is our's. B. Is this sweater hers or his? C. The roof shin
Fred is working in the garage and needs to power an extra light to work on a project that requires him to use many sharp tools. The only outlet that is not in u
Which sentence demonstrates CORRECT pronoun use? Nobody knows his or her future, so you have to make the best decisions you can. Most mothers want to protect he
What is the order of operations?
The 'Tonton Macoute' were the dreaded paramilitary police in which country?
assiduous : inattentive :: A. cordial : unsociable B. corporeal : incarnate C. dorsal : sedentary D. digital : technical E. sedentary : thoughtful
how can individuals make a difference in addressing geographical issues??
What times 36 equals 144.
If you were going to create a civilization, what geographical features would you want to include and why?
On the line before each sentence, write the word from the list that has a meaning similar to the italicized word or phrase in the sentence. The narrator’s stubb