kanbarghina6 kanbarghina6
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

Pans and simplify. Substitute a number for the variable to check each product. (r^2+3r+2)(4r^2+r+1)

Respuesta :

Otras preguntas

CITING TEXT EVIDENCE Why might the framers of the Constitution have designed it to be updated? CITING TEXT EVIDENCE Why might the framers have required a two-t
a. What is the equation in slope-intercept form of a line that passes through (5,-1) and is parallel to y =- 4x + 1
In 2020, the student population of a small school is 284. It is estimated that it will increase 4% each year. Estimate the student population in 2026.
nagpapabatid,nagpapakahulugan,namumuna,naghihikayat,nagpaparangal​
If 3x²+2y-2xy = 4, find dy/dx at (-1, 2).​
solve the simultaneous equation: 6x+y=29 3x-y=7
3-quart carton of milk costs $4.92. What is the price per cup?
What are Quantitative and Qualitative Properties? Try to make this answer short and understandable. This is a Grade 9 Science Question
(u³ – 2u - 6) ÷ (u + 7).
A company wants to import goods from south korea to sell in atlanta. How would the three or four transportation systems interact to bring these goods to atlanta