kookiesworl kookiesworl
  • 04-02-2024
  • Mathematics
contestada

deon buys candy that costs $6 per pound. He will buy at least 11 pounds of candy. What are the possible amounts he will send on candy?

Respuesta :

elzny
elzny elzny
  • 04-02-2024

Answer:

66

Step-by-step explanation:

6*11=66

Answer Link

Otras preguntas

What are the solutions of the equation? 16x^2 + 24x + 5 = 5 a. 1/4, 5/4 b. -1/4, -5/4 c. -1/4, 5/4 d. 1/4 , -5/4
How can you construct perpendicular lines and prove theorems about perpendicular lines
Balance this equation: N2 + H2 ---> NH3, write the following molar ratios: N2 / H2________ N2 / NH3 _________ H2 / NH3________
Need help! Work please
which of the following best explains the difference between an absolute monarchy and an oligarchy? apex
in which two days did the spread of enlightenment thought contribute to the french revolution
solve x+3y=6 and 4x-6y=6 by elimination . PLEASE SHOW WORK !!!
James is playing his favorite game at the arcade. After playing the game 3 times, he has 8 tokens remaining. He initially had 20 tokens, and the game costs the
What is the perimeter of a rectangular building that is 80 feet wide and 140 feet deep?
Yesterday I ran 5 miles. Today, I ran 3.7 Miles. Did my percent increase, decrease or is it a percent error? Plz I need help