potatogirl7626 potatogirl7626
  • 14-08-2017
  • Mathematics
contestada

(02.03) if granola costs $2.20 per pound, how much does 0.8 pound of granola cost?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 14-08-2017

2.20 per pound

2.20 x 0.80 = 1.76

0.8 pounds cost $1.76

Answer Link

Otras preguntas

I investigated sexual and asexual reproduction as well as the processes of cellular division by mitosis and meiosis Hypothesis: Record your predictions
Which ion do most bases form?
Little Jimmy drank 4 different energy drinks and water. After each drink he timed himself running the 50 yard dash. The water in this experiment is * -the indep
help me out here luvs x (Which of the following creates an unexpected rhythm in the poem?)The courage that my mother hadWent with her, and is with her still:Roc
In a science experiment, the temperature of a sample increased 2/10 during the first hour. At the end of the second hour, the temperature increased another 6/10
How do you exit out of interactive adds in Brainly?
In the first paragraph, Rohrbach writes: "Just 10 years ago I supported a six-cent fuel tax increase, and we're worse off now than we were then." What was Rohrb
Which expressions have the same solution as Check all that apply. -4(6)? 04(-6) 4(-6) 6(-4) -8(2) 12(-2)
What characteristics does a crystalline polymer exhibit? a) Thin platelets are surrounded by amorphous regions. b) Thin platelets with chain folds at the face
What is intelligence/identity and how does our level of intelligence/identity impact our life? In your own words